Godex G300/G330 Desktop Printer Thermal Transfer Ribbons
Welcome to Durafast Label Company Canada - Your One-Stop Shop for Premium Thermal Transfer Ribbons!
Why choose our Godex thermal transfer ribbons?
Unparalleled Compatibility:
Superior Print Quality:
Long-Lasting Durability:
Easy to Use:
Versatile Applications:
Competitive Pricing:
Exceptional Customer Support:
Discover the Difference with Durafast Label Company:
Our extensive selection of ribbons, including wax, wax/resin, and resin options, is perfectly compatible with the Godex G300, GE300, G330, and GE330 thermal transfer printers, catering to your specific requirements. Choose from three different widths, offering printing solutions up to 4.33" wide
Top sell Godex G300/G330 Thermal Transfer Ribbons with ½” Core
SKU
Ribbon
Formula
Size
Ink
Rolls/Case
Price/Roll
39078
Value Wax
TDW101
4.33” x 243Ft (110mm x 74m)
OUT
12
Value Wax
TDW101
4.33” x 298Ft (110mm x 91m)
OUT
12
Wax
TDW121
2.52” x 243Ft (64mm x 74m)
Wax
TDW121
3.30” x 243Ft (84mm x 74m)
4.33” x 243Ft (110m x 74m)
4.33” x 298Ft (110m x 91m)
Wax/Resin
TDM238
2.52” x 243Ft (64mm x 74m)
Wax/Resin
TDM238
3.30” x 243Ft (84mm x 74m)
4.33” x 243Ft (110m x 74m)
Resin
TDM325
2.52” x 243Ft (64mm x 74m)
Resin
TDM325
3.30” x 243Ft (84mm x 74m)
4.33” x 243Ft (110m x 74m)