Godex G300/G330 Desktop Printer Thermal Transfer Ribbons
Welcome to Durafast Label Company Canada - Your One-Stop Shop for Premium Thermal Transfer Ribbons!
Why choose our Godex thermal transfer ribbons?
Unparalleled Compatibility:
Superior Print Quality:
Long-Lasting Durability:
Easy to Use:
Versatile Applications:
Competitive Pricing:
Exceptional Customer Support:
Discover the Difference with Durafast Label Company:
Our extensive selection of ribbons, including wax, wax/resin, and resin options, is perfectly compatible with the Godex G300, GE300, G330, and GE330 thermal transfer printers, catering to your specific requirements. Choose from three different widths, offering printing solutions up to 4.33" wide
Top sell Godex G300/G330 Thermal Transfer Ribbons with ½” Core
SKU |
Ribbon |
Formula |
Size |
Ink |
Rolls/Case |
Price/Roll |
Value Wax |
TDW101 |
4.33” x 243Ft (110mm x 74m) |
OUT |
12 |
Value Wax |
TDW101 |
4.33” x 298Ft (110mm x 91m) |
OUT |
12 |
Wax |
TDW121 |
2.52” x 243Ft (64mm x 74m) |
Wax |
TDW121 |
3.30” x 243Ft (84mm x 74m) |
4.33” x 243Ft (110m x 74m) |
4.33” x 298Ft (110m x 91m) |
Wax/Resin |
TDM238 |
2.52” x 243Ft (64mm x 74m) |
Wax/Resin |
TDM238 |
3.30” x 243Ft (84mm x 74m) |
4.33” x 243Ft (110m x 74m) |
Resin |
TDM325 |
2.52” x 243Ft (64mm x 74m) |
Resin |
TDM325 |
3.30” x 243Ft (84mm x 74m) |
4.33” x 243Ft (110m x 74m) |
DuraFast Label Company
Brother TD4 4.33" x 243 ft (110mm x 74m) V300 Durable UL Black Resin Ribbon For Polyester / Vinyl
DuraFast Label Company
Brother TD4 4.33" x 243 ft (110mm x 74m) R510HF Ultra Durable UL Black Resin Ribbon For Polyester / Vinyl
Zebra 2.36" x 243 Feet (60mm x 74m) HL37 Black Textile Resin Ribbon with Ink OUT
LabelJet
Zebra 110 x 74m / 1/2" Core with Take-Up Cores Included / 8 pack / Premium Black TDW121 Wax Ribbon
Zebra 4.33" x 298 feet TDW121 Wax Ribbon with Ink OUT
Zebra Eltron 2824 2.52" x 243 feet TDM238 Wax/Resin Ribbon with Ink OUT
Zebra Eltron 2844 4.33" x 243 feet TDR325 Resin Ribbon with Ink OUT
Zebra Eltron 2844 3.30" x 243 feet TDR325 Resin Ribbon with Ink OUT